דיכאון

דיכאון היא הפרעה בה אנחנו מרגישים עצובים. זהו אינו עצב רגיל, הנוטה לחלוף במהירות ותלוי בהתרחשויות שונות ובמצב הרוח. זהו עצב אשר נותר איתנו לאורך זמן ומלווה אותנו ביומיום לאורך תקופות ארוכות. למעשה, אנשים הסובלים מדיכאון יסבלו מעצבות לאורך כל שעות היום באופן קבוע.

כיצד נבדיל בין דיכאון ובין עצב רגעי?
דיכאון מוגדר כעצב הפוגע בתפקוד היומיומי. בין התסמינים המלווים אנשים הסובלים מדיכאון נמצא קושי בריכוז וחוסר יכולת לעבוד או ללמוד, עייפות קבועה, חוסר רצון לאכול או אכילת יתר, חוסר מוטיבציה ליזום מצבים חברתיים, רצון להתנתק מהחברה, ייאוש, רוגז וקושי להנות מתחביבים ובילויים מהם נהננו בעבר.

סובלים מדיכאון תופסים את עצמכם כחסרי ערך או אשמים במשהו. הם נוטים לשכוח או להיות מבולבלים. בנוסף, המחשבות המלוות אנשים דיכאוניים ביומיום הן מחשבות שליליות ובמקרים קיצוניים הם עלולים לחשו על אובדנות ומוות.

דיכאון נחשב להפרעה העלולה להוביל לנכות נפשית ולכן חשוב לזהות את הבעיה ולטפל בה כמה שיותר מהר.

מהם התסמינים הפיזיים העיקריים של דיכאון?

בתקופות של דיכאון נרגיש עייפים ברוב שעות היום וחסרי אנרגיה. בנוסף, נרגיש שהתיאבון משתנה. אצל חלק מהמטופלים אין תאבון והגוף נחלש כי אינו מקבל את המזון והאנרגיה הדרושים לו. אצל מטופלים אחרים, יש תיאבון יתר ואכילה שאינה מודעת. כך, נוכל למעשה לראות שינויים פיזיים במשקל ובמראה הגוף. תסמין נוסף של דיכאון הוא דיבור איטי וחסר אנרגיה.

מהו הטיפול המומלץ במצבי דיכאון?

הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב.

 במקרים קלים ובינוניים, יכלול הטיפול שיחות עם מטפלים מקצועיים. לעיתים נשלב גם טיפול תרופתי במינונים נמוכים. רוב המטופלים ירגישו שינוי לטובה תחת טיפול תרופתי אחרי שבועיים, אך ההשפעה יכולה גם להגיע לאחר 4-8 שבועות, בהתאם למצב.

לרוב ימליץ המטפל על תרופה אחת לאורך התקופה, אך במקרים מסוימים ניתן לשלב בין שתי תרופות שונות, לפי המלצת הפסיכיאטר המטפל. חשוב להתמיד בטיפול התרופתי.

במקרים קיצוניים, ילוו השיחות עם המטפלים והטיפול התרופתי גם בטיפול בזרמי חשמל.

מהן תופעות הלוואי של נטילת תרופות נגד דיכאון?

ממש כמו בכל מצב של צריכת תרופות, גם נטילת תרופה נגד דיכאון עשויה להוביל לתופעות לוואי שונות וחשוב לקחת זאת בחשבון. תופעות הלוואי בדרך כלל מינוריות וכוללות כאבי בטן קלים, שלשול, יובש בפה ועייפות. במקרים חמורים יותר, ייתכנו בחילות, ירידה בחשק המיני ועלייה במשקל.

חשוב לעדכן את הרופא המטפל בכל תופעת לוואי חריגה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
דיכאון תסמינים

טיפולים נוספים

דיכאון תסמינים

דיכאון

דיכאון היא הפרעה בה אנחנו מרגישים עצובים. זהו אינו עצב רגיל, הנוטה לחלוף במהירות ותלוי בהתרחשויות שונות ובמצב הרוח. זהו עצב אשר נותר איתנו לאורך זמן ומלווה אותנו ביומיום לאורך תקופות ארוכות. למעשה, אנשים הסובלים מדיכאון יסבלו מעצבות לאורך כל

קרא עוד »
מה זה מאניה דיפרסיה

מאניה דיפרסיה

מהי מאניה דיפרסיה? מאניה דיפרסיה היא הפרעה דו קוטבית מוחית אשר גורמת לשינויים קיצוניים במצב הרוח וההתנהגות. במצב "מאני" אפשר להרגיש שמח יותר מהרגיל או עצוב יותר מהרגיל. ההתנהגות הופכת להיות מוקצנת ומשתנה בתדירות גבוהה, לעיתים ללא קשר לנעשה מסביבנו.

קרא עוד »
סכיזופרניה טיפול

סכיזופרניה

הפרעה מוחית בה יש קושי לחשוב בצורה תקינה. אנו נראה או נשמע דברים שהם לא קיימים. אנו מחלקים את הסימפטומים לסימפטומים חיוביים ושליליים. סימפטומים חיוביים הכוונה לדברים שאנו חווים בהפרעה זו כמו הזיות ( שמיעת קולות,לראות דברים שאינם קיימים), אשליות

קרא עוד »
דילוג לתוכן